Najnowsze artykuły

Cztery powody, dla których nie chudniesz...

Odciąłeś się od chleba, naładowałeś się avo i stałeś się profesjonalistą w obliczaniu węglowodanów. Ale pomimo dużego wysiłku, wyniki są...

Czytaj Więcej

7 pokarmów, które mogą spalić tłuszcz z brzucha

Chodziłeś na siłownię religijnie i straciłeś mnóstwo kilogramów, ale ten brzuszek odmówił poskromienia. To nie ty, to co może być jedzenie!

Badania pokazują, że nasze zegary jedzenie i sen zostały całkowicie pomieszane ze względu na wskazówki, które wysyłamy mu cały dzień z żywności, którą jemy. Niezdrowa żywność, głównie ta o wysokiej zawartości sodu, wyzwala hormon głodu i wpędza nas w błędne koło zachcianek.

Dobrą wiadomością jest to, że utrata tłuszczu z brzucha może być łatwiejsza niż wykonywanie 100 brzuszków każdego dnia. Jedzenie tych 7 pokarmów pomoże stopić tłuszcz z brzucha:

  Płatki owsiane

Zaczynając swój poranek z miską płatków owsianych - zwieńczonych owocami lub w stylu indyjskim - gwarantuje dzienną dawkę błonnika, który dostaje twój układ trawienny działa sprawnie i zmniejsza cholesterol. Błonnik odżywia zdrowe bakterie w jelitach i produkuje maślan, kwas tłuszczowy, który zmniejsza powodujące tłuszcz stany zapalne w całym organizmie. Kanadyjskie badania wykazały, że osoby, których dieta była uzupełniona o nierozpuszczalny błonnik, miały wyższy poziom greliny - hormonu, który kontroluje głód. Mniejszy głód oznacza mniejsze łaknienie.

  Czerwone owoce

Wszystkie owoce nie są sobie równe. Dzieje się tak dlatego, że wyższy poziom składników odżywczych zwanych flawonoidami - związków, które nadają czerwonym owocom ich kolor - ochładza działanie genów odpowiedzialnych za magazynowanie tłuszczu. W rzeczywistości, owoce takie jak śliwki zawierają związki fenolowe, które jak wykazano, kontrolują działanie genów odpowiedzialnych za magazynowanie tłuszczu.

  Jajka

Mówi się, że im więcej jajek jesz, tym mniej jajowaty się stajesz! Jajka, oprócz bogatej zawartości białka, mają składnik odżywczy zwany choliną, który jest znany z tego, że atakuje mechanizm, który wyzwala organizm do przechowywania tłuszczu wokół wątroby. Włącz jajko do swojej diety codziennie i zobacz, jak znikają centymetry wokół talii!

  Orzechy

Te maleńkie, odżywcze potęgi, zwłaszcza migdały, nie tylko zawierają witaminę E wzmacniającą skórę, ale także błonnik, który sprawia, że dłużej czujesz się najedzona. Orzeszki ziemne są najlepszym źródłem genisteiny i resweratrolu, składników odżywczych, które pomagają spowolnić działanie genów odpowiedzialnych za magazynowanie tłuszczu.

  Ciemna czekoladaPrawda! Jedzenie ciemnej czekolady może sprawić, że Twój brzuszek będzie bardziej płaski. Badania przeprowadzone na myszach laboratoryjnych wykazały, że przeciwutleniacze zawarte w kakao zapobiegły przybieraniu na wadze, a co więcej, obniżyły poziom cukru we krwi. Inne badanie przeprowadzone przez Louisiana State University wykazało, że mikroby jelitowe fermentują czekoladę w związki przeciwzapalne, które wyłączają geny związane ze stanem zapalnym.
  Ryby

Nie bez powodu ryby i olej rybny znajdują się na szczycie niemal każdej listy zdrowej żywności. Stwierdzono, że dieta uboga w kwasy omega-3 wpływa na układ nerwowy, co ostatecznie wpływa na hormon snu, melatoninę. Kiedy nie śpisz podczas zwykłego okresu odpoczynku, możesz mieć tendencję do uciekania się do niezdrowego jedzenia późno w nocy.

  Twaróg

Nabiał - zwłaszcza ten probiotyczny - dobrze robi twojemu brzuchowi, więc codziennie spożywaj dużą miskę twarogu lub jogurtu. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Alabamie w 2010 roku na grupie ponad 100 kobiet w okresie przedmenopauzalnym wykazało, że zawartość tłuszczu została znacznie zmniejszona u tych, które spożywały pokarmy bogate w wapń.

Tagi: brzuch tłuszcz brzuch tłuszcz pokarmy