Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Catering dietetyczny – zalety, dopasowanie posiłków, koszty

Jakie owoce mają niski IG?

Catering dietetyczny a więc popularna pudełkowa dieta cieszy się obecnie sporą popularnością. Mamy już wiele firm, które się tym zajmują. Pojawia się pytanie jak taką dietę wybrać i ile będzie kosztować.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Moda na zdrowy styl życia panuje już od lat. Obecność w mediach trenerów personalnych, dietetyków, fit celebrytów – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób również chce taki styl życia prowadzić. Ludzie szukają pomysłów na zbilansowane odżywianie, zastanawiają się jak dbać o swoją sylwetkę. W pierwszej kolejności w grę wchodzi zmiana nawyków żywieniowych i sposób przygotowywania posiłków. Nie dla każdego będzie to łatwe, a wiele osób nie chce spędzać wieczorów w kuchni. Dlatego sięgamy po catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa każdego dnia dostarczona jest pod wskazane miejsce i składa się zazwyczaj z pięciu dań. Są one zgodnie dobrane z preferencjami zamawiającego a przede wszystkim bilansowane pod względem zapotrzebowania na mikro i makroskładniki. To rozwiązanie, które daje okazję zaoszczędzić wiele czasu, zapewnia smaczne posiłki i pomaga osiągnąć idealną sylwetkę.

Opłacalność diety pudełkowej

Dieta pudełkowa kojarzy się z dużym wydatkiem. Czy faktycznie tak to będzie wyglądało? Trudno jednoznacznie do tego podejść. Tak naprawdę każdy powinien rozważyć sobie jak dużo wydaje na jedzenie i potem te wydatki zestawić z dietą pudełkową. Wtedy będzie wiadomo czy dieta jest droga czy jednak koresponduje ona bardzo dobrze z tym ile na jedzenie dana osoba wydaje. Jeśli ktoś je dwa tanie posiłki dziennie to catering dietetyczny będzie wydawał mu się faktycznie drogi. Jeśli jednak ktoś przywiązuje wagę do swojej diety i stara się przygotować dobre posiłki to koszt cateringu wcale nie będzie dużo większy.

Catering dietetyczny – koszty

To jakie ostatecznie będą koszty takiego cateringu uzależnione będzie między innymi od tego jakie menu będzie wybrane i jaka będzie jego kaloryczność. Oczywiście dieta np. 3500 kcal będzie wymagała przygotowania dużo bardziej obfitych posiłków niż dieta 2000 kcal a to oczywiście musi wpływać na to jakie ostatecznie będą koszty. Menu oczywiście będzie można indywidualnie kształtować i to niewątpliwie również będzie wpływało na to jakie koszty będzie trzeba ponosić. Zazwyczaj jest tak, że tym najtańszym wyborem będzie zawsze dieta klasyczna. Natomiast wszelkie diety wyłączające jakieś produkty zazwyczaj będą z automatu należały do droższych propozycji. Ostatecznie jednak cena jest uzależniona od różnych czynników, które trzeba przed wyborem takiej diety sprawdzić.

Cena będzie również uzależniona od tak istotnej kwestii jak między innymi lokalizacja. Zazwyczaj jeśli chodzi o największe miasta w naszym kraju możemy się liczyć z tym, że catering dietetyczny będzie tam droższy niż w przypadku mniejszych miejscowości. Jeśli spróbujemy ceny uśrednić to trzeba będzie się liczyć z wydatkiem na poziomie około 30-60 złotych dziennie za przygotowywany catering dietetyczny. Koszty można zmniejszyć jeśli ograniczy się ilości posiłków, albo catering będzie wybierało się tylko w określone dni. Dla wielu pracujących osób taką popularną opcją jest między innymi takie zestawienie, w którym mają II śniadanie i obiad. To czy ostatecznie będzie to wychodziło taniej tak naprawdę będzie uzależnione od tych wszystkich różnych czynników, które powyżej zostały już przedstawione. Kazdy więc ostatecznie musi zdecydować, która opcja akurat dla niego będzie właściwa, gdy chodzi o dietę pudełkową.  

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz