Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Dieta pudełkowa - czym jest i ile kosztuje?

Dieta pudełkowa a właściwie dieta cateringowa to forma, w której dostajemy wybraną ilość posiłków na każdy dzień. Nazwa pochodzi od formy, a więc od jedzenia umieszczonego w pudełkach. To rozwiązanie, które będzie idealne dla zapracowanych osób, które chcą się jednocześnie dobrze odżywiać a nie mają czasu na przygotowywanie posiłków.

Dieta pudełkowa może pomóc w utrzymaniu zdrowego żywienia, może też być sposobem na to, by utrzymać szczupłą sylwetkę czy stracić kilka zbędnych kilogramów. W takiej diecie można także skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie ją planował, ustalał dobowe zapotrzebowanie i wybierał konkretne składniki uwzględniając zapotrzebowanie energetyczne danej osoby. Całościowo więc taka opcja świetnie się sprawdzi.

Dieta pudełkowa – cena

Niektórzy zastanawiają się czy stać ich na taką dietę. Pudełkowa dieta nie należy do tanich. Jeden dzień z kompletem posiłków to najczęściej wydatek około 50-70 złotych. Suma jaką wydamy na dietę pudełkową jest również związana z tym jaki będzie wybrany jej wariant. Firmy cateringowe oferują nam dostarczenie posiłków od poniedziałku do piątku, do soboty również przez cały tydzień. Koszty więc są spore, ale nie ponosi się już własnych kosztów na przygotowywanie posiłków.

Dieta pudełkowa – przepisy

Dieta pudełkowa będzie także świetną propozycją dla tych wszystkich osób, które nie lubią samodzielnie przygotowywać posiłków. W ramach diety pudełkowej nie musimy tego robić i dzięki temu będzie można dobrze się odżywiać, dostawać faktycznie smaczne posiłki a jednocześnie samemu nie będzie się trzeba męczyć z przygotowywaniem tych różnych posiłków. Przepisy jakie się pojawiają w przypadku diety pudełkowej są najczęściej mocno zróżnicowane i dzięki temu faktycznie każdy może liczyć na to, że znajdzie atrakcyjne dla siebie rozwiązania.

Zróżnicowane warianty diety

Decydując się na dietę pudełkową możemy również liczyć na propozycje, które są faktycznie zróżnicowane i każdy może szukać diety do siebie dopasowanej. Zróżnicowane są one właśnie pod kątem kaloryczności jak i pod kątem składu wybieranych posiłków. Między innymi dlatego obecnie dostępne są takie warianty diet jak między innymi: diety standardowe, w których wszystko się pojawia ale także diety dla sportowców, dieta pozbawiona glutenu, dieta dla wegan, diet dla wegetarian, dieta pozbawiona laktozy, dieta dla mam, dieta dla tych, którzy chcą się odchudzać. Tych dostępnych możliwości jest tak naprawdę cała masa, każdy może szukać rozwiązań, które jego oczekiwaniom będą odpowiadały.

Dieta pudełkowa – wady i zalety

Podobnie jak inne sposoby odżywiania także dieta pudełkowa oczywiście ma swoje wady i zalety. Wiele osób będzie się na tą dietę decydowało i doceni to, że będzie można zaoszczędzić sporo czasu. Inni mogą nieco kręcić nosem na to, że koszty takiej diety będą wysokie. Natomiast na plus trzeba zaliczyć bardzo dużą różnorodność jeśli chodzi o posiłki w tej diecie. Zaletami i wadami można się oczywiście nawzajem przerzucać. Każdy tak naprawdę musi wybrać taką opcję, która jemu będzie odpowiadała rozważając sobie skład diety i kto ją będzie przygotowywał.

Wybór firm cateringowych jest obecnie spory więc można wygodnie sobie te kwestie rozważyć i szukać takiej firmy, która będzie najlepiej odpowiadała na oczekiwania klientów. Warto sprawdzić rodzaje diety, zobaczyć jak firma jest oceniana przez klientów, czy diety są zróżnicowane, jadłospis się zmienia czy raczej trzeba obawiać się monotonii w takim sposobie żywienia. Najlepiej dietę pudełkową będzie można ocenić, gdy uda się jej spróbować.