Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

7 Day GM Diet Plan for Weight Loss

Oryginalny plan diety GM został opracowany przez General Motors, z pomocą Food and Drug Administration oraz Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, w 1985 roku dla swoich pracowników. Chodziło o to, aby pracownicy byli zdrowsi, a przy okazji zwiększyli wydajność pracy. Początkowe wyniki były imponujące. Pracownicy przeszli znaczną utratę wagi w ciągu zaledwie tygodnia i wykazały poprawę wydajności, energii i pewności siebie.

Podczas gdy plan diety GM dla utraty wagi został uznany za sukces i jest uważany za łatwy do naśladowania, większość dietetyków nie zaleca, aby go przestrzegać. Chociaż powoduje natychmiastową utratę wagi, dieta ma również kilka skutków ubocznych, które omówimy w dalszej części artykułu.

W HealthifyMe wierzymy, że należy dążyć do stosowania zrównoważonej diety, która zapewni utratę wagi, a jednocześnie pomoże organizmowi wchłonąć składniki odżywcze, których potrzebuje. Jeśli szukasz wykresu diety, który pomoże Ci schudnąć i utrzymać zdrowie, proponujemy, abyś przyjrzał się najlepszemu indyjskiemu planowi żywieniowemu dla utraty wagi.

Spis treści

    7-dniowy plan diety GMPlan diety GM w wersji indyjskiejDieta GM Przepis na zupęDieta GM Skutki ubocznePrzegląd EkspertówPodsumowanie

7-dniowy plan diety GM

Plan diety GM koncentruje się na zapewnieniu konsumpcji węglowodanów złożonych, wraz z niskokalorycznymi pokarmami. To w połączeniu z zwiększonym spożyciem wody może spowodować znaczną utratę wagi w ciągu tygodnia. Chodzi o to, aby ograniczyć swoją tygodniową dietę tylko do owoców, warzyw, brązowego ryżu i kurczaka. Plan, początkowo zaprojektowany dla pracowników General Motors, jest jak pokazano poniżej.

Plan diety GM wersja indyjska

Indyjska wersja GM Diet Plan nie zmieni się bardzo wiele od oryginalnej wersji. Podczas gdy oryginalny GM Diet pozwala na spożycie mięsa w postaci wołowiny, to musiałoby być zastąpione w Indiach, ponieważ znaczna część populacji nie spożywa wołowiny.

Podczas gdy niewegetarianie mogą nadal spożywać białko w postaci kurczaka w dniu 5 i 6, wegetarianie mogą zastąpić mięso z filiżanką brązowego ryżu.

Dieta GM Dzień 1

Zacznij dietę od spożycia tylu owoców, ile chcesz w pierwszym dniu. Nie ma żadnych konkretnych instrukcji, kiedy należy je jeść. Zaleca się jednak spożywanie arbuzów i melonów, ponieważ zawierają one duże ilości błonnika. Można również włączyć do diety jabłka, pomarańcze i papaję.

Kolejną ważną częścią diety jest wypijanie od 8 do 12 szklanek wody w ciągu dnia. Należy unikać głodzenia się w dowolnym momencie dnia. Jeśli jesteś głodny w dowolnym momencie, nie krępuj się zjeść kilka owoców i zaspokoić swój głód.

Te bogate w błonnik i niskotłuszczowe pokarmy utrzymują uczucie sytości przez dłuższy czas, zmniejszając tym samym spożycie kalorii. Wysokie spożycie wody będzie również służyć do wypłukiwania toksyn z organizmu i przygotować go do reszty diety.

Pierwszego dnia należy całkowicie unikać wszelkiego rodzaju warzyw. Wśród owoców, idealnie jest trzymać się z dala od bananów. Pierwszy dzień powinien być nieco łatwiejszy, ponieważ monotonia jedzenia dopiero się pojawi. Trzymaj się planu, a poczujesz się aktywny i energiczny.

Dzień 2 diety GM

Drugi dzień diety GM polega na jedzeniu tylko warzyw. Te warzywa mogą być spożywane, lub mogą być gotowane w celu uczynienia ich smaczne. Upewnij się, że nie ma oleju zaangażowanego w ich przygotowanie.

Podczas gdy jedzenie ziemniaków smażonych w głębokim tłuszczu, czy nawet paczki ulubionych chipsów jest niedozwolone, możesz jeść warzywa o każdej porze dnia, jeśli jesteś głodny. Jeśli jest to absolutnie konieczne, dla smaku można oszczędnie używać oliwy z oliwek lub masła.

Warzywa zawierają wszystkie składniki odżywcze, które są potrzebne do utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Ziemniaki dostarczają niezbędnych węglowodanów, groszek - białka, a marchew i fasola są pełne błonnika i wszystkich niezbędnych witamin. Po stosunkowo niskim poziomie węglowodanów w pierwszym dniu, pomoże to przywrócić zawartość węglowodanów w organizmie. To z kolei zapewni ci wystarczającą ilość energii, aby kontynuować dietę. W przeciwieństwie do pierwszego dnia, w dniu 2 należy całkowicie zrezygnować z owoców.

Dieta GM Dzień 3

W trzecim dniu diety, należy trzymać się jedzenia kombinacji owoców i warzyw. Te pokarmy mogą być takie same, jak te spożywane w pierwszych dwóch dniach. Jedyne pokarmy, których należy unikać to ziemniaki i banany.

W połowie tygodnia organizm zacznie dostosowywać się do nowej diety. Po całym dniu jedzenia tylko warzyw, owoce będą mile widzianym dodatkiem. Połączenie owoców i warzyw dostarcza organizmowi korzyści w postaci błonnika i białka.

Należy również wypić 8-12 szklanek wody, aby wypłukać wszystkie toksyny z organizmu. Trzeciego dnia można również dodać do diety zupę GM Diet Soup. Oprócz uzupełnienia płynów i dostarczenia organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, ta odmiana pomoże również zaspokoić kubki smakowe i przełamać monotonię pierwszych dwóch dni. W tym dniu należy uważać, aby nie spożywać bananów i ziemniaków.

Dieta GM Dzień 4

Banany, których unikano przez pierwsze trzy dni, mogą być wreszcie spożywane czwartego dnia. W ciągu dnia należy spożyć 8 bananów. Spożycie może być podzielone na posiłki i przekąski w ciągu dnia. Oprócz tego należy wypić po dużej szklance mleka na śniadanie, obiad i kolację. W przypadku, gdy staje się to monotonne, można włączyć do diety miskę zupy.

Banany są bogate w pektyny, a więc pomagają w trawieniu. Dostarczają również organizmowi natychmiastowej energii, której potrzebuje. Poza niską zawartością soli, są również bogate w potas. Mleko spożywane w tym dniu jest również doskonałym źródłem potasu i wapnia. Dzięki wzbogaceniu w witaminę D, mleko dodatkowo pomaga wzmocnić kości.

W dniu 4. należy całkowicie zrezygnować z przekąsek z owoców innych niż banany. Ziemniaki i słodkie ziemniaki również należy zignorować. Można też zastąpić banany i mleko figami i mlekiem sojowym.

Dieta GM Dzień 5

W dniu 5, wegetarianie mogą zdecydować się na miskę brązowego ryżu, podczas gdy niewegetarianie mogą spożywać chude źródło białka, takie jak ryba lub pierś z kurczaka. Oprócz tego należy zjeść 6 dużych pomidorów.

Podczas gdy wegetarianie mogą jeść miskę brązowego ryżu na lunch, należy zadbać o to, aby do gotowania używać minimalnej ilości oleju. Zwalczaj duże ilości kwasu moczowego, które będzie produkował Twój organizm, pijąc do 15 szklanek wody dziennie. Nie-wegetarianie mogą zjeść około 500 g pieczonego lub lekko smażonego kurczaka bez skóry, wraz z 6 pomidorami.

Brązowy ryż jest bogaty w błonnik i pomaga w trawieniu. Jednocześnie, kurczak i ryby są doskonałym źródłem chudego białka. Dodatkowo, ryby zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Wysoka zawartość błonnika w pomidorach oznacza, że wspomagają one również trawienie.

Ważne jest, aby unikać ziemniaków i słodkich ziemniaków wśród warzyw oraz bananów wśród owoców, które były zalecane na początku tygodnia. Zupę GM Diet można również zjeść jako część porannej lub wieczornej przekąski.

Dzień 6 Diety GM

Dzień 6 diety GM wymaga, aby osoba miała gotowane lub niegotowane warzywa. Wegetarianie mogą zdecydować się na filiżankę brązowego ryżu, podczas gdy niewegetarianie mogą włączyć do swojej diety chude źródło białka, takie jak ryba lub pierś z kurczaka.

Szósty dzień, w którym spożywa się stosunkowo dużo pokarmów, również jest podobny do poprzedniego, z dodatkiem gotowanych lub niegotowanych warzyw. Należy upewnić się, że warzywa są gotowane, a nie smażone. Sałatki również nie powinny mieć ciężkiego dressingu.

Nie-wegetarianie mogą spożywać do 500 g kurczaka bez skóry wraz z warzywami oprócz pomidorów i ziemniaków. Oprócz pokarmów z poprzedniego dnia, mieszanka warzyw w dniu 6. dostarcza również błonnika, którego potrzebuje organizm.

Najlepiej jest unikać wszystkich owoców oraz ziemniaków i słodkich ziemniaków. Szóstego dnia utrata wagi będzie już widoczna.

Dieta GM Dzień 7

W ostatnim dniu 7-dniowego planu, trzeba będzie filiżankę brązowego ryżu, asortyment warzyw i sok owocowy. Można zjeść filiżankę brązowego ryżu wraz z miską gotowanych warzyw na lunch. Pij sok owocowy bez cukru po każdym posiłku lub przekąsce, aby uzupełnić bogate w składniki odżywcze warzywa.

Ryż i warzywa dostarczą organizmowi trochę bardzo potrzebnej energii, aby utrzymać ciało idące przez cały dzień. Soki owocowe pomogą write my paper wypłukać toksyny z systemu.

Podobnie jak w przypadku poprzednich 6 dni, siódmego dnia należy unikać pewnych pokarmów. Wskazane jest, aby trzymać się z dala od warzyw, takich jak ziemniaki i słodkie ziemniaki, podczas gdy owoce, takie jak banan, wiśnia, mango i gruszka mają być unikane, jak również.

Dieta GM Przepis na zupę

Zupa na diecie GM jest ważną częścią diety. Może być spożywana w stosunkowo większych ilościach w dowolnym dniu, aby nie być głodnym.

Składniki

    Jedna kapustaTrzy średniej wielkości pomidorySześć dużych cebulDwie zielone paprykiPęczek seleraPół litra wody

Przygotowanie

    Posiekać cebulę i paprykę. Umieść je w garnku i podsmaż na oliwie z oliwek, aż staną się łagodnie brązowe.Następnie pokrój pomidory, seler i kapustę. Teraz dodaj je do garnka wraz z wodą. Zupa potrzebuje około 60 minut, aby się ugotować. Warzywa muszą być gotowane, i pozostawione do gotowania. Teraz, doprawić zupę z niektórych soli i pieprzu, i cieszyć się miskę pysznej zupy.

Efekty uboczne diety GM

Dieta GM jest popularna na całym świecie. Jednak mają one kilka skutków ubocznych, które należy rozważyć, zanim jeden zdecyduje się przestrzegać diety.

    Chociaż dieta może pomóc Ci schudnąć szybko, to jest wysoka w błonnik, ale niska w białko, węglowodany i tłuszcze. Ze względu na to, twoje ciało może nie otrzymać składników odżywczych, których potrzebuje.Dieta GM może prowadzić do spowolnienia metabolizmu w organizmie. Podczas gdy utrata masy ciała może nie mieć wpływu początkowo, to utrudnia utrzymanie masy ciała.Ciało będzie używać wszystkich płynów w diecie do metabolizmu. Dieta może zatem prowadzić do odwodnienia.Inne możliwe skutki uboczne GM Diet obejmuje również osłabienie, bóle głowy i głód pangs.

Przegląd ekspertów

GM dieta jest crash dieta, która idzie wbrew zasadom zrównoważonej diety. Choć utrata masy ciała lub wyniki są dość szybkie i oczywiste, długoterminowe skutki są bardziej szkodliwe. Ponieważ przechodzą drastyczne zmiany w swojej regularnej rutyny żywieniowej, ciało traci na wadze, a po wznowieniu normalnej diety, jeden zyskuje tyle lub więcej wagi niż stracił.

Osobiście uważam, że każda dieta, która wymaga, aby przestać jeść swoje codzienne regularne jedzenie zszywek nie jest zrównoważony. Zarządzanie wagą wymaga konsekwentnie dobrych nawyków żywieniowych i zrównoważonej diety zawierającej wszystkie składniki odżywcze. Unikaj stosowania nierealistycznych diet, które wymagają dodatkowego wysiłku, aby całkowicie zmienić swój styl życia i włóż ten sam wysiłek w zbilansowanie codziennych posiłków. Pomoże to utrzymać dobrą zmianę stylu życia i zapewni trwałą kontrolę wagi.

Podsumowanie

Skupiając się na spożywaniu węglowodanów złożonych i niskokalorycznych pokarmów, plan diety GM niemal gwarantuje utratę wagi. Jednak przestrzeganie diety GM może prowadzić do tego, że dana osoba nie otrzyma potrzebnych jej składników odżywczych. Ponadto, może to również utrudnić utrzymanie wagi ciała po diecie, która pomogła schudnąć.

Tagi: 7 day diet planbalanced diet planandietdiet planeat healthygm dietgm diet planhealthifymehealthy diethealthy foodslose weightReduce weight lossweight reduction