Najnowsze artykuły

Cztery powody, dla których nie chudniesz...

Odciąłeś się od chleba, naładowałeś się avo i stałeś się profesjonalistą w obliczaniu węglowodanów. Ale pomimo dużego wysiłku, wyniki są...

Czytaj Więcej

Jak zrobić łatwe domowe pianki Marshmallows (bez termometru!)

Skocz do przepisuTe

domowe pianki Marshmallows są świetną zabawą dla dzieci i są proste do zrobienia, nie potrzeba termometru! Idealny przysmak na zimny dzień.

Nie zamierzam nazywać ich "Zdrowymi Domowymi Marshmallows".

To są przecież MARSHMALLOWS. To gąbczaste chmury z cukru. Nie zamierzam słodzić dla Ciebie (widzisz, co zrobiłem?): W tym przepisie są trzy różne rodzaje cukru.

Więc po co je robić? Ponieważ robienie własnych marshmallows jest szalenie zabawne i łatwe - to dokładnie ten rodzaj projektu na zimne sobotnie popołudnie, którego potrzebujesz, aby odciągnąć dzieci od Fortnite.

A domowe pianki nie mają w sobie syntetycznych barwników spożywczych, co zawsze jest miłe (tak, pakowane pianki zawierają barwnik Blue 1).

Kolejny plus: Ten przepis, w przeciwieństwie do niektórych innych, nie wymaga posiadania lub korzystania z termometru cukierniczego. Ponieważ kocham prostotę.

You might also like: Domowa mieszanka gorącego kakao

Oto krok po kroku, jak je zrobić:

Najpierw wyłóż naczynie o wymiarach 9×13 folią plastikową tak, aby folia dochodziła do wszystkich czterech boków. Spryskaj dno i boki wyłożonej folią patelni sprayem do gotowania (tak, spryskujesz folię, zaufaj mi w tej kwestii, marshmallows to lepki biznes).

W misce stojącego miksera umieść ½ szklanki zimnej wody i ekstrakt waniliowy. Posyp trzy paczki niearomatyzowanej żelatyny wodą i wanilią i odstaw na bok. Odstaw na co najmniej 10-15 minut. Będziesz się zastanawiać, jak to się zmieni w pianki, bo tak to będzie wyglądać. Nie trać wiary!

W średnim rondlu połącz dwie filiżanki cukru, 1/4 łyżeczki soli, ¼ filiżanki wody i ¾ filiżanki syropu kukurydzianego.

To jest syrop kukurydziany, którego używam. (I tak, to jest syrop kukurydziany. Jeśli masz problemy z syropem kukurydzianym z jakiegokolwiek powodu, to nie jest przepis dla Ciebie).

Gotuj tę mieszankę na średnim ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż dojdzie do pełnego wrzenia. Pozwól jej gotować się przez minutę.

Zdjąć z ognia i wlać mieszaninę do mieszanki żelatyny w misce do mieszania. Całość będzie wyglądała tak, jak poniżej, spieniona.

Domowej roboty pianki Marshmallows (bez termometru!) Kliknij, aby Tweetnąć

Ubijaj masę na wysokich obrotach przez 10 minut. Na początku będzie wyglądała na brązową, potem będzie się rozjaśniać, aż w końcu będzie bardzo biała i błyszcząca. Jest to zabawna transformacja, którą mogą obserwować dzieci!

Wlej masę marshmallow do wyłożonej i posmarowanej sprayem formy o wymiarach 9 x 13.

Wygładź wierzch szpatułką posmarowaną sprayem do gotowania. Przykryj patelnię plastikową folią, ale nie pozwól, aby folia dotykała powierzchni pianek, w przeciwnym razie będą się przyklejać. Pozostawić na co najmniej 4-6 godzin w temperaturze pokojowej. Ja zostawiłam tę partię na noc.

Posyp obficie cukrem pudrem na blasze do pieczenia, następnie odwróć płytę marshmallow z patelni na cukier, odwracając, aby pokryć obie strony płyty cukrem pudrem.

Teraz część zabawy! Potnij płytę na dowolne rozmiary i kształty. Możesz zrobić tradycyjne kwadraty używając noża lub nożyczek. Możesz też wyłamać foremki do wycinania ciastek. Pokryj każdą przeciętą stronę pianek marshmallows jeszcze większą ilością cukru pudru (aby się nie posklejały).

Wrzuć je do kubków z gorącym kakao. Przechowuj dodatkowe marshmallows w szczelnym pojemniku. Zachowają trwałość przez kilka tygodni.

Smacznego!

Przejdź do treści

Łatwe domowe pianki Marshmallows

Plon: 24 marshmallows Czas przygotowania: 30 minut Czas gotowania: 5 minut Czas odpoczynku: 4 godziny Czas całkowity: 4 godziny 35 minut

Domowej roboty pianki Marshmallows są świetną zabawą dla dzieci i są łatwe do zrobienia, nie potrzeba termometru! Idealny przysmak na chłodne dni.

Drukuj

Składniki

 • 3/4 szklanki zimnej wody, podzielone
 • 1 łyżeczka czystego ekstraktu waniliowego
 • 3 koperty niearomatyzowanej żelatyny
 • 2 szklanki cukru granulowanego
 • 1/4 łyżeczki soli
 • 3/4 szklanki lekkiego syropu kukurydzianego, takiego jak Karo
 • 1-2 filiżanki cukru pudru

Instrukcje

 1. Wyłóż patelnię o wymiarach 9x13 plastikową folią, tak aby sięgała do wszystkich czterech boków. Spryskaj dno i boki wyłożonej plastikiem patelni sprayem do gotowania.
 2. W misce stojącego miksera umieść ½ szklanki zimnej wody i ekstrakt waniliowy. Posyp trzy opakowania niearomatyzowanej żelatyny wodą i wanilią i odstaw na bok. Odstawić na co najmniej 10-15 minut.
 3. W średnim rondlu, połącz dwie filiżanki cukru, 1/4 łyżeczki soli, ¼ filiżanki wody i ¾ filiżanki lekkiego syropu kukurydzianego. Gotuj tę mieszaninę na średnim ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż dojdzie do pełnego wrzenia. Pozostawić do zagotowania na minutę, następnie zdjąć z ognia i wlać mieszaninę na mieszaninę żelatyny.
 4. Ubijaj mieszankę na wysokich obrotach przez 10 minut. Na początku będzie wyglądała na brązową, potem będzie coraz jaśniejsza, aż w końcu będzie bardzo biała i błyszcząca.
 5. Wlej masę marshmallow do foremki o wymiarach 9 x 13. Wygładź wierzch łopatką posmarowaną sprayem do gotowania. Przykryj patelnię folią plastikową, ale nie pozwól, aby folia dotykała powierzchni pianek, w przeciwnym razie będą się przyklejać. Pozostawić na co najmniej 4-6 godzin w temperaturze pokojowej.
 6. Posyp obficie cukrem pudrem na blasze do pieczenia, następnie odwróć płytę marshmallow na cukier i pokryj obie strony. Potnij na kwadraty za pomocą nożyczek lub na kształty za pomocą wykrawaczek do ciastek, pokrywając każdą przeciętą stronę marshmallow cukrem pudrem.
 7. Przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku przez kilka tygodni.

Polecane produkty

Jako Amazon Associate i członek innych programów partnerskich, zarabiam na kwalifikujących się zakupach.

 • Knox Żelatyna niearomatyzowana
 • Mikser stojący KitchenAid
 • Szklany talerz do pieczenia Pyrex
 • Wykrawacz do ciasteczek gwiazda
Informacje żywieniowe:
Plon:24 Wielkość porcji:1 marshmallow
Ilość na porcję: Kalorie:134TotalFat: 0gTłuszcz nasycony:0gTransFat:0gTłuszcznienasycony:0gCholesterol:0mgSód:31mgWęglowodany:34gFiber:0gSugar:34gProtein:1g © Sally Kuchnia: Amerykańska