Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Dlaczego dietetyk jest tak samo ważny jak PT

Dietetyk Samantha Gemmell wyjaśnia, dlaczego powinieneś zamienić swoją następną sesję PT na konsultację żywieniową.

Często słyszy się o znajomego lub kolegi, który chce czuć się szczuplejsze, seksowniejsze lub zdrowsze i w ciągu tygodnia lub dwóch zapisali się do nowej siłowni i mają cotygodniową sesję PT zaplanowane w. Problem w tym, że to tylko część problemu. Badania pokazują, że 80% tego, jak wyglądamy, czujemy się i wykonujemy jest określona przez to, co jemy, więc często trzeba zwrócić się do naszej diety, jak również naszego programu szkoleniowego, aby zobaczyć wyniki. Teraz, podczas gdy lokalny PT lub trener fitness może mieć trochę wiedzy na temat żywienia, można osiągnąć bez wysiłku i trwałe wyniki szybciej z poradą od dietetyka.

Oto dlaczego polecamy znaleźć sobie wielkiego dietetyka:

Mają dogłębne szkolenie z zakresu żywienia

Trener osobisty może dać ci podstawowy plan posiłków, abyś mógł zacząć. Ale właściwy dietetyk będzie miał co najmniej zaawansowany dyplom - najlepiej stopień naukowy. Niektórzy nawet przechodzą na studia honorowe, magisterskie lub doktoranckie, w zależności od preferowanej dziedziny. Oznacza to, że spędzili tysiące godzin na studiowaniu ludzkiego ciała. Anatomia, fizjologia, chemia, farmakologia, a także żywienie kliniczne - to niełatwy wyczyn. Ale ta praca oznacza, że mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele bardziej efektywnie.

Są na bieżąco z najnowszymi badaniami dotyczącymi zdrowia

Nadążanie za badaniami dotyczącymi zdrowia to ciężka praca dla każdego. Ale dla dietetyka, to wszystko jest częścią pracy. Aby poznać najlepsze terapie, najskuteczniejsze diety, idealne dawki suplementów, muszą stale czytać badania. Oznacza to, że Twój dietetyk nie przekazuje Ci starych wiadomości. Oferuje ci najlepsze i aktualne badania i terapie, kiedy tylko jest to możliwe.

Potrafią dostrzec wzorce, których Ty możesz nie zauważyć

Wszyscy myślimy, że dobrze znamy nasze diety i nasz stosunek do jedzenia. Ale dzięki prostej diecie i dzienniczkowi objawów, dietetyk może zauważyć alergię, nietolerancję lub emocjonalny spust jedzenia. Więc jeśli masz objawy, których nie możesz do końca spiąć, dietetyk może pomóc. To tak jakby byli oni detektywami żywności!

Mają dostęp do wysokiej jakości suplementów

Mnóstwo ludzi bierze suplementy w tych dniach. Ale wiele z ponad-the-counter suplementy nie są świetnej jakości. Dietetycy mają dostęp do produktów tylko dla praktyków, które są znacznie bardziej skuteczne. Suplementy te mają najlepsze formy składników odżywczych, najlepsze kombinacje dla określonych celów i wiele badań za nimi. Niektórzy lekarze mogą nawet stworzyć mieszankę suplementów dostosowaną do Twoich potrzeb. To jest indywidualna opieka!

Mogą oni zoptymalizować spożycie pokarmu wokół niemal wszystkiego!

Dietetycy pracują z wieloma problemami zdrowotnymi, alergiami i schorzeniami przewlekłymi. Niektórzy specjalizują się w optymalizacji diety dla osób z alergiami pokarmowymi. Jeśli więc zmagasz się z jedzeniem pożywnych pokarmów wokół swoich wymagań, mogą pomóc. To samo dotyczy osób, które po prostu nie lubią jedzenia. Dietetycy często tworzą nowe przepisy, które są zarówno smaczne i zdrowe, aby podzielić się nimi z klientami. Częściej niż nie, jesteśmy foodies, więc chcemy, aby każdy ustaful być niesamowite!

Współpracują z resztą Twojego zespołu

Dobry dietetyk zawsze będzie pracować z zespołem opieki zdrowotnej, a nie przeciwko niemu. Więc powinny one dotrzeć do swojego PT, lekarza rodzinnego, i wszelkich specjalistów masz. Będą komunikować, co mają na celu zrobić z tobą, i jak to może pomóc. Przez komunikowanie się z twoim zespołem, to zapewnia, że dostajesz lepszą opiekę zdrowotną na całej planszy. Dla mnie to brzmi jak zwycięstwo!

O Samanthcie
Samantha Gemmell jest inspirującym dietetykiem (BHSc), pisarzem o zdrowiu i mówcą. Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą i pomaganie ludziom w znalezieniu ich własnej ścieżki do kwitnącego życia. Można ją znaleźć na stronie www.samanthagemmell.com, lub na Facebooku.