Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

I Tried It: Juicing

Od dłuższego czasu jestem dziewczyną od smoothie. Robię je prawie codziennie na śniadanie i pakuję mojego Vitamixa, kiedy jadę na wakacje.

Ale zaintrygowało mnie również picie soków. Jak każdy, kto oglądał film dokumentalny "Fat Sick & Nearly Dead", chciałam natychmiast kupić sokowirówkę z najwyższej półki. Ale zwyciężyły chłodniejsze głowy. Zamiast tego pożyczyłam ją od mojej stażystki Hannah.

I w samą porę - ponieważ mój guru czystego odżywiania, dietetyk Danielle Omar, wydał nową książkę Skinny Juices: 101 przepisów na soki dla detoksu i utraty wagi

. Dwa razy przeszłam program Danielle Clean Eating Detox (przeczytaj "I Tried a 21-Day Cleanse And You Can Too!"). Ona jest mądra i zna się na rzeczy - i przysięga na soki.

Hannah i ja spędziłyśmy czas przeglądając "Skinny Juices

" i wypróbowując kilka przepisów Danielle. Oto jak wyglądały składniki, gotowy produkt i resztki pulpy dla trzech przepisów:

Minty Melon:

Tickled Pink:

True Blue:

Używałam sokowirówki przez dwa tygodnie, wypróbowując kilka przepisów Danielle i wrzucając różne kombinacje owoców i warzyw razem.

Oto co mi się podobało w piciu soków:

 • Zjadłem tonę zieleniny - i ogólnie o wiele więcej warzyw, niż normalnie zjadam w ciągu dnia. (Poza szpinakiem i jarmużem, nie miałem zbyt wiele szczęścia w miksowaniu warzyw na poranne smoothie z Vitamixa. Zwykle kończy się to zbyt dużym szlamem.)
 • To był łatwy sposób na wykorzystanie resztek produktów, które zalegały w lodówce.
 • Fajnie było eksperymentować z różnymi kombinacjami owoców i warzyw. Moim dzieciom też się to podobało.
 • Soki były lżejszym i bardziej orzeźwiającym sposobem na rozpoczęcie dnia niż smoothie z blendera.

Oto, co mi się nie podobało:

 • Sokowirówka była duża i nieporęczna, z wieloma częściami, których trzeba było pilnować (a czyszczenie nie było przyjemne).
 • Zostało po niej dużo miąższu. Dodałam go do naszego kompostu, ale nadal czułam się marnotrawstwem. I dietetyk we mnie nienawidził wyrzucać cały ten błonnik, chociaż Danielle oferuje 16 sposobów na ponowne wykorzystanie go (jak układanie go w lasagne) w swojej książce.
 • Bardzo łatwo jest stworzyć wysokokaloryczną miksturę ze zbyt dużą ilością owoców. Kiedy moje dzieci zajęły miejsce kierowcy, otrzymaliśmy kleisto-słodką mieszankę, która prawdopodobnie zawierała setki kalorii i mnóstwo cukru.
 • Soki, w których przeważają warzywa, to zdecydowanie nowy smak. Jestem przyzwyczajona do słodkiego owocowego smoothie każdego ranka, więc potrzebowałabym trochę czasu, aby przekonać się do soków z przewagą warzyw. Soki nie były też tak sycące, jak moje zwykłe smoothie.

Chociaż ja pozostaję przy moim smoothie z Vitamixa, rozumiem dlaczego ludzie piją soki. Wyznawcy tacy jak Danielle również robią to we właściwy sposób, z dużą ilością warzyw i owoców dodawanych oszczędnie. W rzeczywistości Danielle zaleca używanie tylko 1 owocu na 3-4 warzywa.

Ten sok Blue Love był moim ulubionym z tych, które wypróbowaliśmy. Oto przepis:

Blue Love

 • 1/2 szklanki ananasa
 • 1 ogórek
 • 5-6 liści jarmużu
 • 1 filiżanka jagód
 • 1 calowy kawałek imbiru
 1. Sok.

Ujawnienie informacji: Otrzymałam darmową kopię książki Skinny Juices. Ten post zawiera link partnerski. Jeśli zakupisz produkt za pośrednictwem tego linku, Twój koszt będzie taki sam, ale ja otrzymam niewielką prowizję, która pomoże pokryć koszty prowadzenia tego bloga. Zamieszczam linki tylko do produktów, których osobiście używam i które uwielbiam. Dziękuję za wsparcie!

Zdjęcia autorstwa Hannah Bills

Komentarze (0)

Zostaw komentarz