Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

4 powody, dla których nie powinnaś stosować diety przed ślubem

Planowanie ślubu to ciężka praca, a przestrzeganie diety ślubnej jest jeszcze trudniejsze, zwłaszcza dla przyszłej panny młodej, której lista rzeczy do zrobienia obejmuje utratę wagi na wielki dzień. Dlatego zamiast ćwiczeń i czystego odżywiania, wiele kobiet przechodzi na dietę awaryjną, aby szybko odzyskać formę. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że ekstremalne metody odchudzania są szkodliwe dla zdrowia i rzadko kiedy kończą się sukcesem na dłuższą metę.

Co to jest crash diet?

Dieta awaryjna to metoda stosowana przez osoby, które chcą schudnąć naprawdę szybko w krótkim czasie poprzez drastyczne zmniejszenie ilości spożywanych kalorii. Może ona polegać na zastępowaniu posiłków lekkimi zupami i warzywami lub owocami i sokami owocowymi. Pomijanie posiłków lub po prostu głodzenie się przez cały dzień to inne opcje crash diet.

Podczas gdy dzienne zapotrzebowanie na kalorie różni się w zależności od osoby, minimalne zapotrzebowanie dla każdej dorosłej osoby wynosi 1200-1500 kalorii dziennie. Ludzie, którzy stosują crash diet, zazwyczaj żyją na 600-800 kaloriach, mając nadzieję na utratę wagi.

Dlaczego nigdy nie powinnaś stosować crash diet przed ślubem

Każda kobieta chce wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu, ale niewiele przyszłych panien młodych zatrzymuje się, aby zastanowić się, jak uzyskać szczupłą i stonowaną sylwetkę w zdrowy sposób. Ponieważ nie wiedzą lepiej, myślą, że jedynym sposobem na schudnięcie jest zaprzestanie jedzenia. W dniach poprzedzających ich ślub, wiele kobiet pomija obiad lub oddaje się tylko owocom, zupie, małej porcji ryżu lub chapatti. Ale głodząc się, tak naprawdę narażają na szwank swój dzień ślubu. Oto dlaczego:

    Pozbawiasz swoje ciało niezbędnych składników odżywczychJeśli się głodzisz, twój poziom hormonów zanurzy się. Złe odżywianie może również prowadzić do wielu innych niedoborów, w tym żelaza, witaminy B-complex i B-12, z których wszystkie wpływają na Twoją odporność i pozostawiają Cię bezbronną w czasie, gdy musisz być zdrowa i silna.Będziesz zmęczona i drażliwaJeśli jesteś ciągle głodna, Twój poziom energii będzie niski. Plus, ponieważ jesteś ledwo jeść, poziom cukru we krwi jest prawdopodobnie będzie niski, a to, w połączeniu z zaburzeniami równowagi hormonalnej, może zostawić czujesz nastrojowy i niespokojny.Będziesz świecące zamiast świecąceSekretnie ograniczając spożycie tłuszczu i węglowodanów może spowodować zmęczone i workowate oczy. Ponadto, głodzenie mieszków włosowych z witamin, minerałów i aminokwasów, których potrzebują do wzrostu może zostawić swoje włosy patrząc limp.You'll odzyskać wszystkie, że waga szybkoGdy nie są spożywane wystarczającej ilości kalorii, organizm nie ma źródła paliwa, więc zacznie łamać tkanki mięśniowej dla energii. Utrata mięśni - zamiast tłuszczu - obniży tempo przemiany materii w czasie. Kiedy wrócisz do normalnego jedzenia, twoje ciało przybierze na wadze bardzo szybko, a niskie tempo metabolizmu może spowodować, że przytyjesz jeszcze bardziej niż wcześniej.

Zdrowy sposób na schudnięcie przed wielkim dniem

Pamiętaj, że nie ma szybkich rozwiązań, aby dojść do formy. Realistycznie rzecz biorąc, możesz celować w utratę 2-4 kg miesięcznie, więc planuj z wyprzedzeniem do dnia ślubu. Jeśli chcesz schudnąć około 5-6 kg przed ślubem, zacznij trzy miesiące wcześniej i skup się na zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach i pewnych zmianach w stylu życia.

Niektóre wskazówki, o których warto pamiętać to:

    Uzyskaj wystarczającą ilość białka Białko może pomóc zwiększyć zarówno poziom energii, jak i metabolizm. Pomaga również ograniczyć głód, ponieważ jego trawienie trwa dłużej i zużywa więcej kalorii w tym procesie. Jedzenie białka może utrzymać wzdęcia brzucha na dystans, pomagając Ci zachować szczupłą sylwetkę.Trzymaj się węglowodanów o niskiej glikemii i zdrowych tłuszczów Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, pełnych ziaren i roślin strączkowych. Odstawienie tłuszczów może spowodować wysuszenie cery, dlatego wybieraj zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy, nasiona i oliwa z oliwek. Podnieś swój iloraz przeciwutleniaczy Witaminy A, C i E są uważane za dobre witaminy dla skóry, więc pamiętaj, aby włączyć do swojej diety dużo zielonych liści, orzechów, pomarańczy i brokułów.Ćwicz Wiele kobiet uważa, że dieta to wszystko, czego potrzeba, aby schudnąć, ale ćwiczenia są równie ważne. Spacery nie wystarczą, jeśli chcesz uzyskać zgrabne ciało. Będziesz potrzebować planu, który zawiera ćwiczenia cardio i trening funkcjonalny.Pij dużo wody Aby uniknąć odwodnienia, usunąć toksyny i poprawić cerę.Upewnij się, że jesz wystarczająco dużo Często musiałem doradzać klientom, aby zwiększyć spożycie żywności, aby zapewnić, że spełniają swoje 1200-1500 dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Kontrola porcji niezdrowej żywności - takiej jak słodycze, które są zwykle rozdawane w pomyślnym czasie - jest niezbędna.

Większość panien młodych jest zdeterminowana, aby schudnąć przed swoim ślubem, ale wkrótce potem traci parę. Niestety, jest to jeden z powodów, dla których kobiety przybierają na wadze po ślubie. Aby pozostać w formie po rozpoczęciu nowego rozdziału w swoim życiu, musisz trzymać się zbilansowanej diety i zdyscyplinowanego programu ćwiczeń po osiągnięciu swojego celu.

Chcesz schudnąć przed ślubem? Nasi eksperci pomogą Ci to zrobić w zdrowy sposób.

Tags: cukier we krwiDieta Crash odwodnienieessential składników odżywczychsexercise samolotxtreme utrata masy ciałazdrowe tłuszczuspoor żywieniaproteinWedding dieta utrata masy ciała metody utraty wagi