Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Joga Nidra: Jak ćwiczyć i 5 najważniejszych korzyści dla zdrowia

Stres, niepokój i zmęczenie są teraz integralną częścią naszego życia. Nonstop, fast-paced życie pcha each jednostka prowadzić niemiłego stresującego istnienie, który jest nieprawdopodobny iść daleko jakaś wkrótce. Podczas gdy niektóre ludzie twarz nerwowość tylko pod ekstremalną pracą presją lub życie osobiste, inny iść przez takie epizody codziennie. Ale każda zła pogoda ma srebrną podszewkę. Jeśli jesteś wystarczająco pewny siebie, możesz całkowicie zmienić swój styl życia, aby prowadzić zrelaksowane i wolne od stresu życie dzięki praktyce Joga Nidra.

Spis treści

    Czym jest Joga Nidra? 7 kroków do spokojnej Joga Nidry5 korzyści z Joga NidryPodsumowanie

Czym jest Joga Nidra?

Joga Nidra jest jak medytacja, tyle że w stanie półsnu! Nazywana również snem jogi, Joga Nidra jest stanem półświadomości, w którym przebywasz pomiędzy jawą a snem. Jest to po prostu etap "zasypiania" wywołany przez kierowaną medytację lub wykwalifikowanego instruktora. Jako jedna z najłatwiejszych asan jogi, Joga Nidra sprawia, że praktykujący odpoczywają wygodnie w savasanie (pozie zwłok). Następnie joga snu przeprowadza osobę przez Pancha Maha kosha (pięć warstw jaźni) w prosty i stopniowy sposób, pomagając jej poczuć się lekko i w pełni. Udowodniono, że Joga Nidra pomaga pozbyć się bólów ciała, zmęczenia i stresu oraz poczuć się bardziej zrelaksowanym i odmłodzonym. Przy regularnej praktyce Joga Nidra pomaga człowiekowi stać się aktywnym i pełnym życia, pozostawiając za sobą jego nudne, zmęczone "ja".

Do Jogi Nidry należy położyć się prosto na plecach i spróbować zasnąć, ale bez faktycznego snu. Mylisz się? Nie bądź. Tutaj jest 7 kroków przewodnik pomagać ciebie ćwiczyć pokojową Yoga Nidra i mówić 'bye' stres, niepokój, nerwowość i zmęczenie. Te kroki pomogą ci oddać się łatwej praktyce snu Yoga Nidra, której rezultat da twojemu umysłowi i ciału dodatkową dawkę relaksu. Po prostu spróbuj zasnąć, stosując się do tych kroków.

7 kroków do spokojnej Joga Nidra

Chociaż leżenie i próba zaśnięcia może wydawać się łatwiejsza, Joga Nidra wymaga znacznie więcej cierpliwości i praktyki niż to. Sugerujemy, abyś ubrał się w wygodne ubranie i położył matę do jogi na płaskiej powierzchni przed praktyką jogi snu. To pomoże Ci mieć spokojne środowisko do ćwiczeń.

    Połóż się prosto na plecach na macie do jogi w pozycji savasana z zamkniętymi oczami. Zacznij brać głębokie, powolne oddechy, aby się zrelaksować.Kontynuując branie głębokich, powolnych oddechów, skup swoją uwagę na lewej stopie. Utrzymuj stopę tak rozluźnioną, jak to tylko możliwe, i powoli przesuwaj się w górę do lewego kolana, lewego uda i talii. Powtórz krok 2 z prawą nogą, trzymając oczy zamknięte i biorąc głębokie, powolne oddechy. Musisz stać się świadomy całej swojej nogi i jej istnienia. Stopniowo przesuwaj swoją uwagę na pozostałe części ciała: brzuch, klatkę piersiową, okolice miednicy, ręce, ramiona, szyję i twarz. Kiedy powoli przesuwasz swoją uwagę w górę, skup się na dłoniach, palcach, nadgarstku, przedramieniu, bicepsie i ramieniu. Pomyśl również o swoim gardle, karku, plecach i czole. Po prostu zdaj sobie sprawę z obecności całego ciała i spróbuj powstrzymać swój umysł przed błądzeniem.Kontynuuj biorąc głębokie, powolne oddechy i doświadczaj doznań swojego ciała i wszystkich jego różnych części. Zrelaksuj swój umysł i ciało przez 10 do 15 minut.Po kilku minutach (5-7 minut), obróć się w prawo i utrzymuj stopniowe, powolne oddychanie. Powtórz wszystkie powyższe kroki i pozostań w ten sposób przez kilka minut. Następnie powoli usiądź i otwórz oczy.

Po przebudzeniu na pewno poczujesz się zrelaksowany i odmłodzony. Jednak przyzwyczajenie się do Joga Nidra zajmie ci jeszcze kilka prób.

5 korzyści płynących z Joga Nidra

Istnieje kilka korzyści płynących z praktykowania Joga Nidry, w tym lepszy sen i relaks. Tutaj wymieniamy pięć korzyści płynących z Joga Nidra, aby pomóc ci monitorować i doświadczyć zmian w twoim stresującym życiu po oddaniu się jogicznemu snu.

#1 Pomaga ci uwolnić się od światowych myśli

Przez cały dzień, 24/7, spędzamy nasz czas myśląc o "następnej" rzeczy; pracy, jedzeniu, przyjaciołach lub rodzinie. Często zapominamy cieszyć się teraźniejszością, ponieważ martwimy się o przyszłość. Joga Nidra pomaga oderwać się od ciągłego natłoku myśli i wejść w stan umysłu wolnego od myśli na prawie kilka minut każdego dnia. Taka praktyka, jeśli jest wykonywana regularnie, jest zdrowa, ponieważ pomaga umysłowi się zrelaksować.

#2 Pomaga wywołać dobry nocny sen

Przez ile godzin zwijasz się na łóżku, zanim sen w końcu do ciebie przyjdzie? Jeśli odpowiedź brzmi cokolwiek pomiędzy 1 a 5 godzinami, musisz praktykować Joga Nidra dla snu. Ponieważ brak snu przyczynia się w dużym stopniu do stresu i zmęczenia w życiu, Joga Nidra przychodzi jako wytchnienie, aby pomóc ci przezwyciężyć problem bezsenności i pójść spać na czas. Joga Nidra pomaga zasnąć poprzez spowolnienie fal umysłu i wejście w podświadomy stan podobny do snu. Proces zazwyczaj zaczyna się od skupienia uwagi na różnych częściach ciała i uważnego wykonywania powolnych, głębokich oddechów, aby wywołać reakcję relaksacyjną w całym ciele. Taka reakcja równoważy zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu oraz współczulny i przywspółczulny układ nerwowy.

#3 Uwalnia nagromadzone napięcie w ciele i umyśle

Podobnie jak sen pomaga ci przygotować się na kolejny dzień pracy i przygód, jogiczny sen pomaga ci uwolnić nagromadzone napięcie mięśniowe w twoim ciele i umyśle. W ciągu zaledwie kilku minut (około 15 do 20 minut) praktyki Joga Nidra poczujesz się jak nowy. Twoje ciało nie będzie obolałe, a umysł będzie miał nowe, świeże myśli bez napięcia związanego z przeszłością czy przyszłością. Jednak żadna z tych korzyści nie pojawi się w ciągu zaledwie kilku sesji praktyki. Tylko poprzez regularne ćwiczenie Yoga Nidra dla snu będziesz w stanie poczuć, że twoje ciało i umysł są wolne od stresu i elementów napięcia.

#4 Ciesz się odrobiną 'Me Time' na co dzień

Chaos życia zawodowego i osobistego jest wokół nas, a my rzadko mamy okazję spędzić czas z samym sobą. Nawet kiedy jesteśmy sami, mamy tendencję do siedzenia przed dużym ekranem lub przewijania na naszych smartfonach. Ale Joga Nidra pomaga ci oderwać się od tych materialistycznych przywiązań i spędzić trochę czasu z samym sobą. Jeśli zastosujesz się do powyższych instrukcji krok po kroku, na pewno doświadczysz jedności z samym sobą, gdzie połączysz się ze swoim wnętrzem bez żadnych zmartwień na świecie.

#5 Prowadzi Cię do rozpoczęcia od nowa

Tak jak zrobienie sobie przerwy od stresującej pracy pomaga ci przyjąć nowe podejście, tak Joga Nidra prowadzi cię do stworzenia świeżej perspektywy w twoim życiu. Podczas gdy będziesz miał te same sprawy urzędowe i osobiste, sesja relaksacyjna pomoże ci spojrzeć na te problemy ze zmienionym nastawieniem i zmierzyć się z nimi z entuzjazmem, a nie z postawą porażki.

Podsumowanie

Bez względu na to, jak bardzo zaprzeczamy, stres, niepokój, zmęczenie i ciągłe myślenie są zakorzenione w naszych nawykach i sposobie życia. Robimy wiele, wiele rzeczy, aby odpocząć od naszego normalnego życia, ale nie zawsze możemy pozostać na przerwie. Jednym ze sposobów, aby stawić czoła wszystkim problemom życiowym i nadal prowadzić bezstresowe życie jest praktyka Joga Nidra. Ma ona ogromne korzyści, które pomagają nam uporządkować nasze wewnętrzne myśli i pozostać skupionym na rozwiązywaniu problemów z pozytywnym nastawieniem.

Tags: 7 kroków do jogi nidrykorzyści z jogi nidryjak ćwiczyć jogę nidręczym jest joga nidraogayoga nidra