Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Zrób najlepszy napój na lato: Woda infuzowana

Ten eliksir życia jest również najlepszym przyjacielem osoby dbającej o wagę. Możesz uwielbiać swoje herbaty, kawy i soki, ale żaden napój nie może odegrać takiej roli w Twoim życiu jak woda!

Jeśli jednak chcesz urozmaicić swoją wodę - wizualnie i smakowo - proponujemy spróbować wody infuzowanej. Zapomnij o wszechobecnych plasterkach cytryny w wodzie i pomyśl nie tylko o butelce. Różnorodność owoców, warzyw, przypraw i ziół sprawia, że możliwości są nieograniczone i każdego dnia roku możesz przygotować sobie nowy rodzaj wody infuzyjnej.

A co najlepsze? Ta domowa mieszanka może utrzymać Cię nawodniony i zapewnić, że trzymasz się z dala od napojów gazowanych. Ergo, utrata wagi!

Jak to zrobić? Pozwól swojej wyobraźni wziąć skrzydła, bo nie ma żadnych zasad. Wymieszaj i dopasuj każdy z tych składników w proporcjach, które lubisz i ciesz się!

Zioła

Mięta, tymianek, rozmaryn, bazylia, kolendra, pietruszka

Przyprawy

Kardamon, koper włoski, cynamon, świeży imbir, goździki, ziarenka wanilii, pieprz

Kwiaty jadalne

Róża, lawenda, hibiskus, kwiaty cytrusów

Owoce

Melon, jagody (świeże lub mrożone), ananas, owoce tropikalne, mousambi, pomarańcze, jabłka, gruszki

Warzywa

Marchew, ogórek, seler, koper włoski

Jak to zrobić

Owoce/warzywa pokroić w bardzo cienkie plasterki, co przyspieszy wlewanie się smaków. Wrzuć je do wody, najlepiej do szklanego słoika i pozostaw na kilka godzin. Im dłużej woda będzie stała, tym więcej zyska na smaku. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre owoce - zwłaszcza cytrusowe - lub zioła rozwijają się szybciej niż inne. Po przygotowaniu, wypij lub wstaw do lodówki. Możesz uzupełniać wodę kilka razy, ale intensywność smaków znacznie spadnie.

Pamiętaj o tym, że

Jeśli to tylko możliwe, szukaj produktów i ziół z upraw ekologicznych. Wybieraj świeże i jędrne owoce i warzywa. Mniejsze zioła możesz zawiązać w muślinową szmatkę i wrzucić do wody, jeśli nie lubisz, gdy dostają się do ust. Przechowuj swoje wody infuzyjne w szczelnych słoikach lub dzbankach i wstaw do lodówki. Pozostają one dobrze w lodówce przez około tydzień, ale sugerujemy, aby zrobić i pić świeże codziennie.

Widziałeś już co drugą osobę na siłowni wyciągającą z torby na siłowni fantazyjny napar! Teraz kolej na Ciebie!

Tagi: napoje na lato zdrowe lato napoje letnie korzyści napój letni wody infuzowane napoje letnie