Najnowsze artykuły

Cztery powody, dla których nie chudniesz...

Odciąłeś się od chleba, naładowałeś się avo i stałeś się profesjonalistą w obliczaniu węglowodanów. Ale pomimo dużego wysiłku, wyniki są...

Czytaj Więcej

HealthifyMe pomogło dr Anu Jain zrzucić 8 kg w 7 miesięcy

Nazwisko: Dr. Anu Jain

Wiek: 37 lat

Waga przed: 62 kg

Waga teraz: 54 kg

Schudła 8 kg w 7 miesięcy

Okulistka z Agry, dr Anu Jain, nie była w stanie schudnąć od czasu swojej ciąży cztery lata temu. Matka dwójki dzieci próbowała ćwiczyć na siłowni, a nawet konsultowała się z dietetykiem, ale mimo usilnych starań nie udało jej się schudnąć.

To właśnie wtedy jej przyjaciel przedstawił ją HealthifyMe; Anu dołączyła do HealthifyMe wkrótce potem we wrześniu 2015 roku.

'Chciałam czegoś, co mogłabym śledzić przez całe życie'.

"Sześćdziesiąt dwa kilogramy mogą nie wydawać się dużo, ale przy 5 stopach 1 cala, moja waga powinna wynosić 55 kg" - mówi Anu.

Oprócz utraty wagi, innym powodem dołączenia do HealthifyMe było pragnienie przejścia na zdrowszy styl życia. Jej powołanie jako lekarza odegrało kompletne spustoszenie w jej codziennej rutynie.

"Chciałam czegoś, co pomogłoby mi skorygować mój styl życia, który mogłabym śledzić przez całe życie" - mówi.

Zmotywowana i oddana "Anu przebiegła nawet maraton".

Anu znalazła się pod opieką trenera transformacji i rehabilitacji Roshini Gilbert oraz dietetyka Nishita Kaushik.

"Ponieważ Anu ma wykształcenie medyczne, miała już dobre pojęcie o tym, co jest zdrowe, a co nie. Ale nie była w stanie tego przestrzegać ze względu na swój zawód. Nic nie było na czas. Jej styl życia był chaotyczny" - mówi Nishita.

Podczas gdy Roshini wprowadziła u Anu ćwiczenia cardio i trening siłowy, Nishita doradziła jej zwiększenie spożycia błonnika i białka oraz zmniejszenie spożycia węglowodanów. Nie było drastycznych zmian w diecie, ale nastąpiła zmiana stylu życia. Obejmowało to takie rzeczy, jak małe, częste posiłki, jedzenie na czas, jedzenie dwóch owoców dziennie, włączanie sałatek do każdego posiłku i obniżenie spożycia zbóż.

"Powodem, dla którego Anu udało się skutecznie schudnąć, była jej motywacja i poświęcenie. Przebiegła nawet maraton. Była również bardzo aktywna na grupie WhatsApp" - mówi Nishita.

Regularna rutyna pozwala jej się rozwijać

Dziś Anu przestrzega regularnej rutyny. Jej dzień zaczyna się o 5.15 rano. O 5.45 jest już na siłowni i ćwiczy do 7.00. Następnie pakuje dwójkę dzieci do szkoły, je śniadanie składające się z owoców, Kerali i gotowanych białek jaj, i jest w szpitalu o 9.15.

Poranna przekąska o 11.30 składa się z migdałów i maślanki. Wcześniej zdarzało się, że nie jadła obiadu lub jadła późno - około 16.30 - ale teraz stawia sobie za cel zjedzenie obiadu o 13.15. Składa się on z sałatki, jednego chapatti, połowy miski dal i połowy miski twarogu.

O 16.30 je mały posiłek składający się z prażonych gramów lub ogórka i zielonej herbaty. Kolacja to zazwyczaj chapatti, warzywa i sałatka.

'Nawet lekarze mogą skorzystać z HealthifyMe'

HealthifyMe pomogło Anu stać się sprawniejszą i wyglądać bardziej młodzieńczo. W trakcie programu był nawet czas, kiedy straciła zbyt dużo na wadze - zeszła do 52 kg - i zdecydowała się przybrać z powrotem, kiedy zaczęło to być widoczne na jej twarzy.

Ona wierzy, że nawet lekarze mogą skorzystać z planów fitness HealthifyMe.

"Na przykład, nie wiedziałam, że ćwiczenia cardio są skuteczne tylko wtedy, gdy są wykonywane przez co najmniej 25-30 minut" - mówi.

Anu cieszy się teraz z komplementów, które często napływają w jej stronę.

"Wysportowane ciało pozwala ci być pewną siebie. A kiedy czujesz się dobrze we własnej skórze, świat patrzy na ciebie w ten sposób" - mówi.

Zastrzeżenie: Anu schudła i poprawiła swoje zdrowie dzięki HealthifyMe. Twoje wyniki mogą się różnić. Pozwól nam określić najlepsze podejście, aby pomóc Ci osiągnąć swój cel fitness. Zarejestruj się, aby uzyskać najlepsze diety i treningi dla swojego planu fitness lub odchudzania.

Tags: Anu Jain spadek 8 kg w 7 miesięcy plany fitnessHealthifyMe korzyści utrata wagi plan odchudzania