Najnowsze artykuły

Lody proteinowe - zdrowsza alternatywa

Lody proteinowe, dzięki swojej niższej zawartości cukru i większej ilości białka, mogą stanowić element zdrowszej diety. Pomimo tego, że są bardziej...

Czytaj Więcej

Jak HealthifyMe pomogło aspirantce IAF osiągnąć jej cel

Przeczytaj o podróży transformacyjnej Abharani, która straciła 10 kg w mniej niż 2 miesiące, co pomogło jej zdać egzamin do Indyjskich Sił Powietrznych (IAF).

Abharani marzyła o tym, aby zdać egzamin wstępny do IAF. Ale frustracja ogarnęła ją, gdy dodatkowe kilogramy uniemożliwiły jej spełnienie marzenia.

Życie Abharani jako studentki college'u było zabawne, ale również stresujące i gorączkowe. To właśnie podczas ostatnich lat studiów inżynierskich zaczęła przybierać na wadze. "Moja cała rutyna została zaburzona z powodu stresu akademickiego i długich godzin nauki" - wspomina Abharani.

To zakłócenie rutyny spowodowało, że Abharani jadła w ekstremalnych godzinach i nie podejmowała aktywności fizycznej, co ostatecznie doprowadziło do nieprzyjemnego przyrostu wagi. Wpłynęło to również na jej pewność siebie. Później, gdy pracowała jako inżynier oprogramowania, co wiązało się z długotrwałym siedzeniem, coraz bardziej pogrążała się w siedzącym trybie życia.

Chociaż Abharani wiedziała, że musi wrócić na właściwe tory i zrzucić zbędne kilogramy, kluczowym momentem dla niej był czas, kiedy do egzaminu wstępnego do IAF pozostały tylko 2 miesiące.

Musiała schudnąć i pracować nad budowaniem swojej siły, aby zakwalifikować się do testu medycznego IAF. "Chciałem dołączyć do Indyjskich Sił Powietrznych, ale nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do egzaminu wstępnego. Z moim przyrostem wagi i brakiem aktywności fizycznej wiedziałam, że będzie to wyzwanie" - wspomina.

Abharani zdała sobie sprawę, że jest to walka podjazdowa, której nie da się wygrać w pojedynkę. Poszukując wskazówek i wsparcia, natknęła się na aplikację HealthifyMe.

'Szukając sposobu na pokonanie mojej przeszkody, natknęłam się na HealthifyMe. Zapisałam się na plan premium na 3 miesiące z Anuj i Sakshi jako moimi trenerami.

Szukając sposobu na osiągnięcie swoich celów fitness, Abharani natknęła się na aplikację HealthifyMe i postanowiła spróbować. Zapisała się na 3-miesięczny plan premium HealthifyMe i rozpoczęła swoją podróż w kierunku utraty wagi z pomocą trenerów HealthifyMe, Anuj i Sakshi.

Anuj Bhauriyal był jej trenerem fitness, który pomógł jej na każdym etapie podróży, począwszy od poziomu początkującego do osiągnięcia poziomu sprawności fizycznej dla jej wywiadu IAF. "Anuj był przyjazny i zawsze dostępny, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i zamieszanie", wspomina uśmiechnięta Abharani.

Jej diet coach Sakshi Sharma również okazał się bardzo pomocny. "Miałam tylko 2 miesiące na zredukowanie wagi, ale także na utrzymanie mojej siły fizycznej. Sakshi odpowiednio opracowała plan diety i zawsze była dostępna, aby pomóc i rozwiązać problemy" - mówi Abharani.

Abharani uwielbia funkcje, które aplikacja ma do zaoferowania. Ona mówi: "Śledzenie żywności i monitorowanie jego kalorii i wartości odżywczych są moje ulubione funkcje, wraz z rutynowych ćwiczeń na każdy dzień,".

1,5 miesiąca w jej podróży fitness, była w stanie osiągnąć cele, które postawiła przed sobą. "W krótkim czasie straciłam 10 kg dzięki wskazówkom moich trenerów, a także zdałam mój test sprawności fizycznej dla IAF!" eksklamuje zachwycona Abharani.

Dziękuje obu trenerom HealthifyMe, Anujowi i Sakshi, za ich skoordynowane wysiłki, które pomogły jej stracić docelową wagę i zbudować siłę. Osiągnęła również swój główny cel, jakim było zakwalifikowanie się do testu medycznego IAF poprzez zejście poniżej wymaganego limitu wagi!

'Dieta odegrała główną rolę w utracie wagi, ponieważ jestem głównym smakoszem i nie mogę się powstrzymać od jedzenia dobrego jedzenia'.

Najbardziej znacząca zmiana, jakiej doświadczyła Abharani, dotyczyła jej diety. Śledzenie kalorii i makroskładników to rzeczy, które zawsze będzie nosiła przy sobie. "Zawsze, gdy coś jem, liczę kalorie i składniki odżywcze, które to zawiera" - mówi.

Dla Abharani, treningi i ćwiczenia były obecne w jej rutynie, ale jedną rzeczą, która wymagała zmiany była jej dieta. Ekspert ds. żywienia w HealthifyMe, Sakshi, specjalnie dostosował plan żywieniowy Abharani, aby odpowiadał jej celom, jakim jest utrata wagi przy jednoczesnym zachowaniu siły.

Podążając za planem treningowym dostrojonym przez trenera fitness HealthifyMe Anuj, Abharani widziała pożądane rezultaty, które napędzały ją do utraty wagi w optymalnym tempie. "Anuj poprowadził mnie, aby skupić się bardziej na cardio, dzięki czemu byłem w stanie zmniejszyć wagę szybciej", podsumowuje.

Zainspirowany transformacją Abharani w zakresie utraty wagi? Nasi trenerzy mogą Ci pomóc.

Zastrzeżenie: Rezultaty mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Tagi: AbharaniDieta i ćwiczeniaOdchudzanie Historia sukcesu w odchudzaniu